sohbet
 • varol uçar:

  mail adresi rica edebilrmiyim radyonuzun… varolaxi@hotmail.com a bir mail göndermeniz daha güzel olur teşekükrler…

 • sezer saatcilik:

  slm sıradaki parca bana gelsin

 • melike engin:

  selam Hasan abi seni annemle mutfakta yemek hazırlarken dinliyoruz sıradaki şarkıyı bize hediye edersen çok seviniriz iyi akşamlar.

 • sinem kara:

  yörenin entatlı şekerleri öpüyorum sizi bana irem derıcıden bı şarkı ıstyrum

 • BURAK BİLEK:

  ARABESKE OLAN İLGİMLE HERKESTEN FARKLIYIM TEKİRDAĞ MERKEZDE OTURUYORUM 0538 627 96 48 AMACIM TEKİRDAĞI SALLAMAK GÖRÜŞMEK İSTERSENİZ NUMARAM BU

Mesaj gönderin!


SAADET PARTİSİ EMEKLİLERİN SIKINTILARINI MASAYA YATIRDI.

paylaş:

Arkadaşına Öner Yazdır
07.18.2018 tarihinde admin Tarafından Yazıldı.
36 Kere Okunma
0 yorum

SAADET EMEKLİLERİN SIKINTILARINI MASAYA YATIRDI.

Saadet Partisi emekli vatandaşların sorunları hakkında açıklama yaptı. Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada ;Emekli maaşlarıyla ilgili her yapılan düzenleme, maaşı daha da aşağı çekiyor. Emekli, alenen sefalete mahkum ediliyor. Dendi.

Saadetin açıklaması şöyle;

Saadet Partisi olarak emekli vatandaşlarımızın sorunları hakkında kamuoyu çalışması yaptık. Stant, sokak, mahalle ziyaretleri gibi çalışmalar gerçekleştirerek emekliler kaç yıl çalışarak emekli oldu, kaç para pirim yatırdı, şimdi kaç para alıyor ve nasıl geçiniyor diye araştırdık. Ve Bu konuda uzmanların fikrine başvurduk. Netice itibariyle, yüksek pirime az maaş olduğunu tespit ettik.

EMEKLİ MAAŞLARI YÜKSELECEĞİNE DÜŞÜYOR

Yaş beklemeyip çalışmaya devam eden vatandaşın 2008 yılından toplamda 5 bin gün asgari ücretten prim ödemesi varsa, bugün emekli olduğunda alacağı maaş 800 lira civarında oluyor. Yani yüksek emekli aylığı almak için yıllarca çalışan birinin normale göre alacağı maaş nerdeyse yarı yarıdan da fazla düşüyor. Acilen hükümetin 2008 yılında yapılan reformunu güncellemesi gerekiyor. Yeni bir düzenlemeyle, düşen emekli maaşlarının yerine ödedikçe artan bir emekli maaş sistemini kanunlaştırılmalı”.

ŞAKA GİBİ BİR MAAŞ ALIYORUZ”

Emekliler Şaka gibi bir maaş alıyorlar. Bu emekli maaşı ile ev geçindirmek kesinlikle mümkün değil. 500 lira zaten faturalara gidiyor, geri kalan parayla evin ihtiyaçlarını ve kendi özel harcamalarımı nasıl karşılayacağım? Başka bir işten çalışmadan geçinmek mümkün değil. Bu şartlara bir emeklinin aldığı maaşla, rahat yaşaması diye bir şey yok.

HER REFORMDA AYLIK BAĞLAMA ORANI DÜŞTÜ

Sosyal Güvenlik Uzmanlarından aldığımız bilgiye göre “Mesela çalışma hayatınız boyunca reel olarak ayda 2000 lira brüt kazancınız var. Bu kazancınızın Aylık Bağlama Oranı (ABO) ile çarpımı kadar emekli aylığınız olur”.“Yaşar Okuyan’ın Çalışma Bakanlığı döneminde ABO yüzde 65’e düşürülmüştür. Faruk Çelik’in döneminde (2008) ise yüzde 50’ye indirilmiştir. Özellikle ABO, her reform ile düşürülmüştür”. “En düşük SSK aylığı 1570 TL, en düşük Bağ-Kur aylığı 1406 TL oldu diye çarpıtma bir açıklama yapıldı”, “Açıklanan en düşük aylıklar 2000 sonrası hizmetlerle ve dahi 2008 sonrası hizmetlerle bağlanan 740 TL’lere kadar düşen aylıkları kapsamamaktadır. Şu anda en düşük SSK emekli aylığı 621,95 liradır.

Pirimleri yükseldikçe alacağı emekli maaşı düşen bir sistem, böyle bir taksimatı kurt kuzuya yapmaz. Eğer adaletten söz edilecekse, acilen düzenleme yapılması gerekiyor. Hükümeti acilen göreve çağırıyoruz. Suni gündemlerden arınıp Halkın Gündemine dönün artık.

Haber Resimleri
İnsanları taklit eden hayvanlar.
Kedi videosu
Deve videosu.wmv Kapaklı Çerkezköy Trakya Çorlu Radyo Şeker
Karadayı 82.Bölüm
resimyok
resimyok
Eyyvah Eyvah 3
Sürgün İnek
Yorum

biyo

Biyografiler

Gökçe Matruşka (Pasaj)Gökçe Matruşka (Pasaj)

Merakla beklenen, sürprizlerle dolu yepyeni Gökçe...

biyo

Albümler

Gökçe Matruşka (Pasaj)Gökçe Matruşka (Pasaj)

Merakla beklenen, sürprizlerle dolu yepyeni Gökçe...

video

Vizyondaki Filmler

Eyyvah Eyvah 3Eyyvah Eyvah 3

Vizyon Tarihi 31.01.2014 (1s 45dk) Yönetmen: Hakan...

Sürgün İnekSürgün İnek

Vizyon Tarihi 28.02.2014 (2s 7dk) Yönetmen: Ayhan...

300: Bir İmparatorluğun Yükselişi300: Bir İmparatorluğun Yüksel...

Vizyon Tarihi 07.03.2014 (1s 42dk) Yönetmen: Noam...

Recep İvedik 4Recep İvedik 4

Vizyon Tarihi 21.02.2014 (1s 57dk) Yönetmen: Togan...

Bu hafta vizyona giren filmler! 05-.10Bu hafta vizyona giren filmler...

Bu hafta birbirinden güzel 7 film sizleri beyaz...